HRVATSKA UŠLA U POVIJEST OSVAJANJEM SREBRNE MEDALJE: Evo kako se slavilo u Novskoj

16 Srp 2018
1635 puta

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Moskvi od Francuske sa 4:2 (2:1).

Francuska je povela autogolom Marija Mandžukića u 18. minuti, na 1:1 poravnao je Ivan Perišić u 28., novo vodstvo Francuskoj osigurao je Antoine Griezmann u 38. iz jedanaesterca, da bi u nastavku galski pijetlovi preko Paula Pogbe u 59. i Kyliana Mbappea u 65. minuti stigli do vodstva od 4:1. Na konačnih 4:2 smanjio je Mandžukić u 69. minuti.
Čestitam Francuzima na tituli, a mi smo tužni. No kad pogledamo kako smo odigrali cijelo Svjetsko prvenstvo moramo biti zadovoljni, rekao je izbornik druge momčadi svijeta Zlatko Dalić nakon poraza od Francuske u finalu.

Igrali smo dobro, kontrolirali utakmicu u prvih 20-ak minuta. Onda nakon sumnjivog prekršaja primimo taj neki autogol, pa izjednačimo, ali onda kad smo bili u jeku snage dogodi se taj korner i penal. E onda se teško vratiti. U nastavku smo čak dobro krenuli, pritiskali visoko, a onda se desila ta kontra-polukontra, primimo gol, ali to je tako, rekao je izbornik Zlatko Dalić za HRT.