Podrška prijatelju i suigraču

04 Tra 2017
125 puta

Igrači Libertasa zajednički su, nakon prvenstvenog ogleda s Radobojem, iskazali podršku svom prijatelju i suigraču Srđanu Milankoviću Srkiju, koji se liječi od teške bolesti.Srđan Milanković Srki u Libertasu je od najmlađih dana, prošao je sve kategorije, od pionira do seniora, a standardno je igrao na mjestu desnog obrambenog igrača s dresom brojem "2". Zadnjih nekoliko sezona igrač jeNK “Sloge” iz Jazavice/Roždanika.
U prvenstvenom dvoboju 20. kola MŽL Središte novi poraz Libertasa na domaćm terenu, i posve zaslužena pobjeda Radoboja. Osim jedne dobre akcije domaćih, kad u 12. minuti Šimunović pogađa vratnicu, na terenu je u prvom poluvremenu postojala momčad Radoboja. Osjetivši nemoć i nezaineteriranost domaće obrane, nemilice su punili mrežu Libertasa i već u prvom poluvremenu Radoboj ima tri gola prednosti. Prvo u 15. minuti Sinković postiže lijep pogodak s ruba kaznenog prostora, a zartim se najbolji pojedinac utakmice Cigula dva puta upisuje u listi strijelaca, u 44. minuti i iz opravdano dosuđenog jedanaesterca.
Iako je u drugom dijeli Libertas tri puta postizao gol, Radoboj je bio bolji i u tom periodu. Nakon što Libertas smanjuje na 1:3 u 52. minuti, igrači Radoboja nastavljaju s napadima i dolaze do rezultata 1:5. U 74. minuti isključen je Filipović, a s igračem manje domaći uspjevaju ublažiti težak poraz na konačnih 3:5. Teške brige za trenera Petrinca pred gostovanje kutinske Moslavine.

Medužupanijska nogometna liga središte
20 kolo
Gradski stadion Novska
Gledatelja: 100
Suci: Saša Malbašić (Dugo Selo), Tihomir Kocek (Sveti Ivan Zelina), Danijel Gašpar (Kriš)
Strijelci: 0:1 Sinković (15), 0:2 Cigula (28), 0:3 Cigula (41. 11m), 1:3 Čavlović (52), 1:4 Krkalo (66), 1:5 Leljak (71), 2:5 Galešić (78. 11m), 3:5 Šimunović (88)
Igrač utakmice: Jurica Cigula (Radoboj)

Libertas: Jurgan 5, Đurić 5, Filipović 5, Pranić 5, Majdandžić 5, Choi – (od 29. Ljubičić 5), Šimunović 5,5, Galešić 5,5, Miško 5 (od 42. Čavlović 5,5), Rogulja 5 (od 68. Mijadžiković 5), Melnik 5. Trener Đuro Petrinec 5.

Radoboj: Slivnjak 7, Malarić 7, Zaplatić 7, Sinković 7,5, Medved 7, Cigula 8,5, (0d 70. Mikša -), Korenić 7, Kralj 7 (od 54. Krkalo 7,5), Antolić 7, Srnečki 7,5 (od 54 Ljelak 7,5), Leško 7. Trener Miroslav Vuksanić 7.